Jak uatrakcyjnić ceremonię ślubu w kościele? - Studio Ślubne
Natalia i Dawid | Podziękowanie dla rodziców
29 września 2015
Pokaż wszystko

Ślub, jeden niepowtarzalny dzień w życiu. Chcemy żeby był wyjątkowy, zapierający dech w piersiach. Chcemy, aby wszyscy pamiętali naszą ceremonię i jeszcze długi czas po jej zakończeniu opowiadali o niej znajomym. Jak to zrobić? Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże Wam w zorganizowaniu ślubu jak z bajki.

Kościół
Najczęściej wybieramy kościół znajdujący się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Jednak wiele par decyduje się na zorganizowanie ceremonii w innych kościołach, których architektura jest o wiele bardziej interesująca. W takim przypadku nie jesteśmy zdani na udzielanie ślubu tylko i wyłącznie przez księdza z „obcego” kościoła. Duchowni to także ludzi i przeważnie zgadzają się na „gościnne występy” naszego znajomego kapłana.

Dekoracja kościoła
W tym przypadku, nie ma co ukrywać, aby kościół wyglądał przepięknie i wyjątkowo, najlepiej zdać się na profesjonalistów. Jeśli akurat korzystamy z usług konsultantki ślubnej, ona na pewno w portfolio firm z którymi współpracuje, ma także sprawdzoną specjalistkę od dekoracji kościołów. Jeśli jednak nie korzystamy z usług konsultantki, warto zapytać w kwiaciarni w której zamawiamy kwiaty bądź też rozpytać wśród znajomych. Wybierając firmę z polecenia będziemy pewni, że kościół w dniu ślubu będzie wyglądał wspaniale.

slub_wesele_215

Atrakcje po ceremonii

Gołębie
Białe gołębie to od zawsze symbol miłości. Wspólne wypuszczenie pary gołębi przez młodą parę jest niezwykle widowiskowym i romantycznym gestem. Jeśli macie opory przed wzięciem gołębi w ręce możliwe jest ich wypuszczenie prosto z kosza. Często pary decydują się uwolnienie większej ilości gołębi – nawet sześciu. Koszt takiej atrakcji to od 100 do ponad 500 złotych.

Motyle
To już o wiele ciekawsze wydarzenie dla gości i samej pary po wyjściu z kościoła. Wyobraźcie sobie tysiące kolorowych motyli, które zostają wypuszczone w tym samym momencie. Czy trzeba czegoś więcej? Niestety istnieją pewne warunki, które należy spełnić aby móc wypuścić motyle w dniu ślubu. Musi być dość słonecznie i temperatura nie może być niższa niż 15 stopni. Koszt, w zależności od ilości wypuszczanych motyli waha się od 1500 do ponad 5000 złotych.

Konfetti
To bez wątpienia jeden z najtańszych sposobów na uatrakcyjnienie „wyjścia” z kościoła. Najczęściej pomagają w jego organizacji sami goście. Wystarczy zakupić odpowiednio wcześniej kilka tub z konfetti i obdarować nimi gości, najlepiej mężczyzn. Potem potrzebna jest już tylko dobra synchronizacja i wspaniały efekt spadających płatków róż lub białych motyli jest gotowy. Koszt to około 20-50 złotych za tubę.

Bańki mydlane
Jeśli wiemy, że będzie w miarę bezwietrznie w dniu ślubu, możemy pokusić się o wynajęcie specjalisty od produkcji baniek mydlanych lub też samej maszyny. Dzięki niej wśród gości i opuszczającej kościół pary młodej może unosić się mnóstwo pięknych baniek. Będą one także wspaniale prezentować się na wykonanych w tym momencie zdjęciach. Koszt to od 100 złotych za wynajęcie samej maszyny do 250 złotych za zatrudnienie specjalisty ze sprzętem.

Paulina_Pawel_169